Dvě jednotky hasičů zasahovaly u ranní havárie, která se stala ve čtvrtek ráno na dálnici D1. Krátce po sedmé ráno tam na 174. kilometru vyjela dodávka z dálnice a zastavila se až o stromy v lese. Řidič z Německa zůstal zaklíněný v kabině dodávky, která navíc skončila na střeše.

„Ve směru na Brno havarovala dodávka Nissan. Hasiči muže vyprostili, poskytli mu první pomoc a po příjezdu sanitky ho předali zdravotníkům. Na dodávce udělali protipožární opatření a pomocí motorové pily rozřezali stromy, které bránily vyproštění auta,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Nehoda se stala v místě, které bylo pro záchranáře těžko přístupné. K havárii proto nemohl vzlétnout vrtulník záchranky, a tak na dálnici vyjel „pozemní“ tým rychlé lékařské pomoci. „Lékař se záchranáři diagnostikoval u osmadvacetiletého řidiče mnohočetné zlomeniny a poranění hlavy. Tým záchranné služby muže na místě ošetřil, podal mu bolest tlumící léky a infuzi. Pak ho transportoval do Úrazové nemocnice v Brně,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Policisté nyní okolnosti nehody vyšetřují. Podle předběžných výsledků vyšetřování nedodržel cizinec rychlost a zřejmě se i plně nevěnoval řízení.