"V osm večer ještě vše fungovalo, v deset jsem už nemohl spláchnout záchod. Do cisterny jsem si pro vodu nešel, zjistil jsem to až teď, ale asi budu muset vyrazit s kyblíkem," poznamenal na místě v pondělí dopoledne Jan Svoboda, který bydlí nedaleko.

V pondělí ráno začali dělníci kopat, aby zjistili přesnou příčinu. "Pravděpodobnou příčinou havárie je značná dopravní zátěž a stáří vodovodu," uvedla za brněnské vodárny a kanalizace Renata Hermanová.

Podle Kateřiny Gardoňové z brněnského magistrátu potrvají opravy několik dní. "Jakmile se vykope, budeme znát rozsah havárie a pak začnou opravy vodovodu," uvedla za brněnský magistrát Kateřina Gardoňová.

Práce omezily dopravu v jednom jízdním pruhu ze Staré osady k ulici Táborské, pokud se nevyskytnou komplikace, bez omezení se ulicí řidiči projedou znovu ve čtvrtek. "Musí se počítat s postupnou obnovou konstrukčních vrstev vozovky. Zásyp, hutnění, betonáž," poznamenala Gardoňová. Obnovit dodávku vody do všech postižených domů se pracovníkům vodáren podařilo po třetí hodině odpoledne.

Omezení nevítá Marek Sobotka, který frekventovanou Gajdošovou jezdí často. "Omezí to spoustu řidičů. Třeba v pět hodin odpoledne je tu hrozný provoz, i když není zúžení. Je to jedna z nejvytíženějších komunikací ve městě," mínil.

V pondělí ráno se s havarovaným vodovodem potýkali pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací i v ulici Sládkova. Pro řidiče se uzavřel sjezd z Porgesovy ulice na Merhautovu. Na místě nedošlo k přerušení dodávek vody, kvůli většímu potrubí může být ale oprava komplikovaná. Zástupci města zatím termín konce opravy neznají.

Havárie spolu nesouvisí.