Svědci nebezpečné situace rychle zavolali brněnské strážníky. „První z autohlídek městské policie se dostala na uvedenou adresu přibližně už za dvě minuty. Strážníci zvedli oči k nejvyšším patrům domu právě ve chvíli, kdy něčí ruce vtáhly dítě do bytu a urychleně zavřely okno. Reakci dospělých zřejmě uspíšilo i naléhavé volání kolemjdoucích na dívku, která pokládala nohy i na venkovní parapet," popsal situaci mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Jeden z přihlížejících dívku nebezpečně trčící z okna vyfotil na mobil. Strážníci si pak promluvili s matkou dítěte. „Žena vysvětlila, že má doma několik dětí a odešla jen v rychlosti naskládat prádlo do pračky," poznamenal Ghanem.

Brněnští strážníci varují, aby řidiči nenechávali svoje děti v rozehřátém nákupu. Minuty v horku ohrožují život.
Místo lístků za pokuty návod na záchranu. Auto na slunci? Ve chvíli smrtící klec

Strážníci zkontrolovali situaci v domácnosti a z preventivních důvodů událost nahlásili sociálním pracovníkům. „Upozorňujeme, že děti by za žádných okolností neměly zůstávat samy v místnosti s otevřeným oknem. Chvilková nepozornost je může stát život," zdůraznil mluvčí.

Před nebezpečím, které dětem hrozí při pohybu u otevřeného okna, varovali i jihomoravští záchranáři. „Rodiče malému dítěti musí zablokovat přístup na balkon, okno otevírat jen na ventilačku a pamatovat, že ochranná síť proti hmyzu pádu dítěte z okna nezabrání," upozornila mluvčí záchranky Michaela Bothová.