Na místo vyrazili policisté s pyrotechnikem. „Ten zjistil, že se jedná o zhruba metrákový granát z druhé světové války. Deaktivoval ho a převezl k likvidaci,“ popsal bezmála tříhodinový zásah policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté museli z okolních domů evakuovat do bezpečí 116 lidí. Nikomu se nic nestalo. Na místě asistovali také hasiči. K zásahu vyslali čtyři auta a lezeckou skupinu. „Pomocí trojnožky a lan pomáhali s vyzvednutím granátu z hloubky,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

V brněnské Kozákově ulici se našla stokilová bombaV brněnské Kozákově ulici se našla stokilová bomba.Zdroj: Policie ČR

Desítku lidí ze šesti rodinných domů museli hasiči ve středu po desáté hodině dopoledne evakuovat také v Kalvodově ulici v brněnských Pisárkách. Z narušené plynové přípojky tam unikal plyn.

Zásah se obešel bez zranění. „Narušenou přípojku hasiči provizorně uzavřeli a proměřili okolní domy. V nich koncentraci plynu nezaznamenali a lidé se tak mohli krátce po jedenácté hodině vrátit zpět domů. Místo s poškozenou přípojkou si pak převzali pracovníky plynárenské pohotovosti,“ dodal Mikoška.