„Před dvacátou hodinou vyjely jednotky ze stanic Líšeň a Lidická k hlášenému střetu osoby a tramvaje linky číslo 8,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Zraněný byl při vědomí a zaklíněný pod tramvají. Hasiči soupravu pomocí hydraulických panenek nadzvedli, muže vyprostili a předali jej záchranářům. Ti na místo vyslali tři posádky, jednu záchranářkou, lékařská v setkávacím systému a inspektora provozu. „Utrpěl mnohočetná těžká poranění. Pacienta jsme ošetřili, zaléčili, zafixovali a bylo potřeba jej také zaintubovat, napojit na řízenou ventilaci,“ přiblížila Michaela Bothová, mluvčí jihomoravských záchranářů. Ti zraněného muže v kritickém stavu přepravili k další péči do Fakultní nemocnice v Brně na urgentní příjem.

Pracovníkům dopravního podniku posléze hasiči pomohli při nakolejení tramvaje. „Zásah výrazně komplikovala skutečnost, že místo nebylo přístupné pro naši těžkou techniku a hasiči museli prostředky potřebné k vyproštění přenášet na dlouhou vzdálenost,“ upozornil mluvčí hasičů.