"Policisté po uhašení bytu nalezli v jeho kuchyni chemikálie a zařízení potřebné k výrobě pervitinu, a také hotový pervitin. Detonace zničila interiér celého bytu, vyrazila okna z rámů, odlétající předměty poškodily i zaparkovaná vozidla u domu," poznamenal mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka. Případem se nadále zabývají kriminalisté.

Žena i muž, kteří v bytě byli, utrpěli silné popáleniny. "Ošetřili jsme dva pacienty, jednalo se o muže a ženu. Muž utrpěl popáleniny třetího stupně. Bylo nutné ho zaintubovat a napojit na řízenou ventilaci, takže jsme jej v poměrně vážném stavu vezli na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno. Pokud jde o tu ženu, utrpěla popáleniny druhého stupně. Poskytli jsme jí kyslíkovou terapii a po celkovém ošetřené jsme ji převezli tamtéž," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Na místě zasahovali i hasiči. "Vyslali jsme na místo tři hasičské jednotky. Místo bylo už bez výrazného plamenného hoření, takže jsme dohašovali ohniska. Nemuseli jsme likvidovat oheň hadicovým vedením, spíš zbytky a následky," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Poslední zbytky požáru zlikvidovali okolo čtvrt na pět ráno.

Výbuch zaregistrovali i lidé z okolí. "Hned jsem byla na nohou a volala hasiče. Byla to rána jako prase, bylo slyšet sypat se sklo, černý dým, který rozhodně neměl "vůni klasického požáru"," napsala do komentářů facebookové skupiny Brno - Vinohrady například Petr Sýkorová.