K vážné až hrozivě vypadající nehodě vyjížděli hasiči, policisté i týmy rychlé zdravotnické pomoci do Tišnova na Brněnsku. V pondělí krátce po čtvrté odpoledne tam spadlo osobní auto i s řidičem do řeky Svratky, která Tišnovem protéká.

„Muž za volantem auta utrpěl po nehodě několik zranění, s nimiž jsme ho odvezli do Úrazové nemocnice v Brně. Jeho stav byl v době transportu stabilizovaný,“ řekla Deníku.cz mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Jakmile se podařilo záchranářům zachránit zraněnému řidiči život, hasiči měli jediný úkol. Zjistit, zda z havarovaného automobilu náhodou nevytéká do řeky nějaká z provozních kapalin. Naštěstí tomu tak nebylo, a tak mohli vůz z vody vytáhnout. Okolnosti karambolu nyní vyšetřují policisté.

Přitahuje voda auta?

Před měsícem řešili policisté obdobnou nehodu jen o několik kilometrů dál. Třicetiletá řidička z Brna nezvládla v polovině března udržet auto na silnici a mezi obcemi Věžná a Pernštejn na Brněnsku skončila v potoce. Místní lidé řidičku z auta vytáhli, její vůz pak z potůčku vyprostili hasiči.

„V těch místech, kde se havárie odehrála, jsou v údolí zatáčky a silnice byla ráno místy mokrá a místy namrzlá. Řidička, která jela v autě sama, v jedné zatáčce nepřizpůsobila jízdu stavu silnice a auto s ní sjelo vpravo mezi stromy do koryta potoku. I s autem se zastavila v potoce dva metry pod úrovní silnice,“ řekl mluvčí policie Brno-venkov Aleš Mergental.

Řidička vyvázala z nehody jen s lehkým zraněním, se kterým ji lékaři s vrtulníkem přepravili do nemocnice v Novém Městě na Moravě.