Při průjezdu ulicí Plachty se po střetu se zaparkovaným autem převrátil na střechu. „Strážníci okamžitě vyběhli na pomoc a muži schoulenému na stropě převráceného vozu pomohli ven a odvedli ho do bezpečí,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Řidič neměl na těle patrná žádná zranění a očividně nebyl střízlivý. „Měl problém zformulovat srozumitelnou větu a hlídce přiznal, že vypil půl lahve rumu. Dodal, že vůbec nevlastní řidičský průkaz,“ poukázal mluvčí.

Na D1 došlo ke srážce osobního auta s policejní dodávkou.
Opilý řidič na D1 zranil dva policisty. Odvolací soud v Brně mu trest snížil

Zdravotníci muže odvezli do nemocnice a je podezřelý z trestného činu. Hlídka městské policie nezamířila do ulice náhodou. „Podle svědka, který o chvíli dříve zavolal na linku 156, řidič při vyjíždění z parkovacího místa dvakrát havaroval. Strážníci objevili poškozený opel a škodovku,“ sdělil Ghanem.

Jak doplnil, z mužova auta v době zákroku strážníků vycházel slabý kouř, hořet však naštěstí nezačalo. S největší pravděpodobností šlo o plyn obsažený v airbagu.

Zdroj: Městská policie Brno

Strážníci na místě asistovali po dobu celého hasičského zásahu. Přivolaní policisté hlídce potvrdili, že muž byl silně opilý.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Poznáte všechna plemena? Výstaviště v Brně patří velké psí parádě

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov