Na 190,5 kilometru u Ostrovačic bylo podle policejního mluvčího Bohumila Maláška příčinou nehody, která se stala zhruba v půl šesté v podvečer, nedobrždění do kolony. „Dodávka už je odtažená a dálnice je průjezdná. Asi půl hodiny jezdili řidiči jedním jízdním pruhem," sdělil kolem sedmé hodiny večer. Dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Při havárii se zranil řidič dodávky. „Měli jsme v péči jednoho lehce zraněného pacienta. Po ošetření jsme jej s lehkým zraněním převezli do Vojenské nemocnice v Brně," informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Muž v brněnském Komíně útočil nožem, pobodaná žena zemřela. Ilustrační foto.
Pokus o trojnásobnou vraždu v Brně: muž útočil nožem, mrtvá byla jeho známá

Záchranáři zasahovali na místě i po dopolední nehodě na 199. kilometru. „V souvislosti s hromadnou nehodou jsem ošetřili celkem tři pacienty. V jednom případě to bylo, které se zranilo lehce, a po ošetření jsme ho převezli k další péči na chirurgii do Dětské nemocnice,“ přiblížila Bothová.

Její kolegové ošetřili také středně těžce zraněnou ženu, kterou následně převezli do Fakultní nemocnice Brno. „Ještě jsme tady měli v péči jednoho pacienta, toho jsme po ošetření nechali na místě,“ doplnila mluvčí.

Řidič Marek Kaštan spolu s pasažéry resuscitoval ve středu dopoledne v autobuse linky 78 v brněnské Líšni cestujícího se zástavou srdce.
Řidič s cestujícími oživovali muže v autobuse v Líšni. Měl zástavu oběhu

Podle policie mělo jít o dvojici nehod, při které havarovaly celkem čtyři auta. „Příčiny a okolnosti zjišťujeme,“ sdělil Malášek. Komplikace v dopravě si vyžádalo následné uzavření levého jízdního pruhu.

Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.