„Mohl by prý být v brněnských Bohunicích. Informací, které by kolegy přivedly alespoň na místo, kde je autobus odstavený, dokázal poskytnout jen velmi málo," uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Dlouhé telefonování a zjišťování informací o spojích však nakonec přineslo úspěch. „Muž, s nímž nebylo pro jeho alkoholem ovlivněnou mysl jednoduché komunikovat, se nacházel v odstaveném autobuse ve vesnici nedaleko Klobouků u Brna," přiblížil Malášek.

Potom policisté kontaktovali řidiče a ten muže z více než dvouhodinového zajetí vysvobodil. „Jak se do autobusu dostal a proč do něj vůbec nastoupil, nedokázal vysvětlit," doplnil Malášek.

Popíjení sehrálo stěžejní roli na jednom vánočním večírku v Tišnově na Brněnsku. „Bujaře bavící se společnost kolem desáté hodiny večer nepozorovaně opustil padesátiletý muž. Když pro něj po půlnoci dorazila dcera, začala po otci pátrat," popsal Malášek.

Spoře oděný muž jen jednou reagoval na dceřin telefonát. „Stačil jí sdělit, že neví, kde je, možná bloudí po lese. Potom už i na kontakty policistů nereagoval a odmlčel se," zmínil Malášek.

Více než čtyřhodinová pátrací akce, do které se zapojila desítka policistů, měla šťastný konec. „Postrádaný muž se v Tišnově nad ránem objevil v doprovodu svého švagra. Do sousední obce k němu v noci dorazil a následně usnul," doplnil policejní mluvčí.