Když muže chytili strážníci, suše jim odvětil, že si chtěl jen zacvičit, načež si začal rozepínat kalhoty a strkat do rozkroku propisku, s níž měl podepsat pokutu.

Chování mladíka strážníci zpozorovali na záběrech z kamer, proto na místo vyjeli. „Jakmile ji dvaadvacetiletý muž postřehl, dal se na útěk. Strážník ho ale dohnal a vyzval ho, aby po sobě všechen nepořádek uklidil a betonové bloky vrátil na původní místo. To se mladíkovi po několikaminutovém úsilí skutečně podařilo a strážníky přesvědčoval, že si s těžkými zábranami přišel zacvičit,“ sdělil mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Královopolský tunel v Brně.
Závod v Královopolském tunelu: Milovník hluku jel o sto kilometrů rychleji

Hlídka s mužem chtěla věc vyřešit pokutou, nicméně s propiskou naložil trochu jinak, než je jejím účelem. „S pokutou muž nejprve opakovaně souhlasil, jenomže pak si začal z nejasných důvodů rozepínat kalhoty a strkat si do nich propisku,“ doplnil Ghanem.

Nepředvídatelné výkyvy v chování měl dle všeho na svědomí alkohol. Muž byl stále podrážděnější a vyhrožoval, že pokud skončí na záchytné stanici, napadne prvního člověka, kterého po propuštění potká, a rozbije výlohu. „Hlídka jej proto předvedla na služebnu republikové policie. Protože se dál choval naprosto nezvladatelně a ohrožoval sebe, strážníky i zdravotníky, kteří přijeli zhodnotit jeho stav, policisté ho umístili do cely. Při orientační zkoušce nadýchal 1,73 promile alkoholu,“ informoval Ghanem.