ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Dohromady je v České republice nemocných 833 lidí. Čtyři nakažení už se vyléčili. 

Jihomoravský kraj je nadále pátý nejnakaženější ze všech krajů. Nová čísla budou známá znovu v sobotu ráno.

Dva nakažení koronavirem jsou z Rosic na Brněnsku. „Dozvěděli jsme se o tom v úterý, ale nevíme, o koho jde," potvrdila starostka města Andrea Trojanová. Rosice jsou tak dalším městem na Brněnsku, které má pozitivní případ nakaženého. Už v úterý zaznamenali nakažené také v Tišnově či v nedalekém Předkláštěří.

Počet nakažených koronavirem na jihu Moravy je k páteční šesté hodině večer 59.Zdroj: Deník/Markéta Evjáková

Také lednická a valtická radnice nově potvrdily první dva případy onemocnění COVID-19.  „Je tomu tak, po ověření potvrzujeme nákazu i v našem katastru. Je třeba, abychom všichni dodržovali vyhlášená opatření. Na tom by ostatně ani případ nákazy v Lednici neměl nic měnit. Rozhodně by jeho potvrzení nemělo znamenat šíření paniky mezi lidmi. Věřím, že Ledničtí jsou uvážliví a budou se chovat disciplinovaně, jako doposud,“ uvedl lednický starosta Libor Kabát.

Stejně se vyjádřil k obyvatelům i valtický starosta Pavel Trojan. „Potvrzuji informaci o případu onemocnění Covid-19 ve městě Valtice. Z výše uvedeného důvodu nabádám občany, aby důsledně dodržovali hygienická opatření nařízená vládou, a chránili tak sebe a ostatní,“ sdělil Trojan.

Nově se změnila doba u nákupů pro důchodce, kteří mají aktuálně vyhrazené prodejny potravin, drogerie a pošty mezi sedmou a devátou hodinou ráno. V tuto dobu do těchto obchodů nesmí mladší lidé. Ministerstvo zdravotnictví při změně přihlédlo k typickému času nákupu starších lidí.

Až deseti kilometrů dosahovala v pátek ráno kolona kamionů na D2 ve směru na Slovensko. Situace je tam kritická od úterý, mnohakilometrové kolony se tvoří kvůli zavedení hraničních kontrol v Maďarsku a na Slovensku. 

Policisté v kraji za posledních čtyřiadvacet hodin zkontrolovali kvůli dodržování nařízení vlády dohromady 1802 objektů. U žádného z nich nezjistili porušení nařízení.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník