O rychlou záchranu na kovbojský způsob se hbitě pokusili tamní strážníci. „Operátor na lince 156 okamžitě zbystřil, když pětatřicetiletá žena ohlásila, že jí při procházce s malým synkem sjel do řeky Svitavy kočárek a „vesele pluje“ směrem k Cacovickému ostrovu,“ informoval v pátek mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

V Táborské ulici vykolejila tramvaj.
Vykolejená šalina v Židenicích: zjišťují, jestli jel řidič příliš rychle

Jak pokračoval, jeho kolega se okamžitě ujistil, že jestli v kočárku právě nebylo dítě, i když z volby slov a ženina tónu se dalo spíše předpokládat, že tomu tak naštěstí nebylo. „Hlídka ze severu Brna prokázala v Maloměřicích notnou schopnost improvizace. Přivolala sice i kolegy z poříční jednotky městské policie, kočárek plující vzhůru nohama asi čtyři metry od břehu však nechtěla jen nečinně pozorovat. K tažném lanu z kufru služebního vozidla proto připnula startovací kabel a jeden ze strážníků vrhal jeho širokou svorkou směrem k trčícím kolečkům,“ popsal způsob záchrany strážník.

Zároveň potvrdil, že se touto moderní nápodobou lasování po chvíli skutečně podařilo zachytit konstrukci a kočár opatrně přitáhnout ke břehu. „Při vyprošťování mu výrazně pomohl i kolega, který si od přihlížejícího půjčil teleskopickou pilu na větve. To vše se dělo za zvědavého přihlížení nutrie, která situaci trpělivě sledovala zpod nedaleké lávky,“ přiblížil Ghanem.

Hasiči zachraňovali zraněného z vrtulníku
VIDEO: Vrtulník nad Babím lomem. Podívejte se na záchranu ve skalnatém terénu

Mezitím si maminka stihla odběhnout do školky pro dceru. Po návratu strážníkům děkovala za vylovení. „Přibližně pětiletá holčička kvitovala, že se bráškův kočárek podařilo zachránit, a vesele si se strážníky povídala. Posteskla si jen ve chvíli, kdy viděla, že se při potopení kočárku namočila její čepice. Nakonec ale strážníkům spokojeně přikývla a uznala, že je velké štěstí, že pokrývka hlavy neuplavala docela,“ dodal mluvčí městské policie.