„Řidička ale naopak ještě zrychlila a u čerpací stanice dokonce vyjela v zatáčce do mírného svahu na trávník. Pokračovala po čtyřproudé silnici, a tak ji strážníci následovali,“ upozornil v úterý mluvčí strážníků Jakub Ghanem s tím, že k případu došlo při čtvrteční noci.

Strážníci si auto udržovali v dohledu, ale zachovávali si takový odstup, aby ženu nemotivovali k ještě svižnější jízdě. „I navzdory tomu řidička na prázdném úseku ztratila kontrolu nad svým autem a ve smyku najela obloukem do protisměru, kde se opět ocitla mimo silnici, tentokrát už celým vozem,“ doplnil Ghanem.

Bokem renaultu nabourala do stromu. „Z nárazu vyvázla bez zranění, s hlídkou však nechtěla spolupracovat a vystoupila až po velmi důrazné výzvě. Pokusila se dokonce utéct, a tak jí strážníci nasadili pouta. Záhy se jim potvrdilo jejich původní podezření, že je řidička opilá,“ popisoval situaci mluvčí.

Zdroj: MP Brno

K pití alkoholu se žena sama přiznala. Strážníci navíc zjistili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel. Padesátnici proto předali jako podezřelou z trestného činu a k havarovanému vozu přivolali hasiče.