Jako první přijeli na místo brněnští strážníci. „Přijali jsme telefonické oznámení, že je v ulici mladý muž, který se podle svědkyně chystal spáchat sebevraždu skokem z lávky. Kolegové z dohledového centra tam otočili kamery a viděli, jak se k lávce rozběhl. Běželi za ním dva jeho známí, muž a žena," popsal incident mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Mladý muž poté přelezl zábradlí a pustil se ho. Jeho známí ho nejprve přidržovali za ruce, i přes to ale nakonec spadl. „Nelze říct, jestli už se neudržel, nebo to byl jeho záměr. Dopadl na stráň pod lávkou, takže ne příliš hluboko. Mezitím dorazila na místo hlídka, která muže vyzvala, aby si sedl a nehýbal se. Téměř okamžitě vstal, poté spadl o několik metrů dolů ze stráně. Strážníci za ním přiběhli, přivolali záchranáře a poskytli mu první pomoc, protože krvácel z čela a nosu," dodal Ghanem.

Jihomoravští záchranáři převezli muže do nemocnice. „S lehkým zraněním jsme ho přepravili do brněnské Úrazové nemocnice," řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Co přesně se na místě stalo, nyní vyšetřují státní policisté.