Krátce po půl druhé odpoledne byla dálnice ve směru od Vyškova na Brno stále neprůjezdná. Řidiči proto museli použít sjezd 216 u Rousínova a souběžnou silnici u Holubic. Na místě se však kvůli hustému provozu tvořily dlouhé kolony i na objízdných trasách. „Na místě je odtahová služba, úsek by měl být zprůjezdněn alespoň jedním jízdním pruhem přibližně kolem třetí odpoledne,“ přiblížila policejní mluvčí Petra Hrůzová.

K nehodě vzlétl záchranářský vrtulník, mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová potvrdila rovněž výjezd několika záchranářských vozů. „Na místě jsme ošetřili muže, který byl zaklíněný ve voze mezi dvěma nákladními auty. Pacienta jsme ošetřovali už při vyprošťování, podali jsme mu léky na tišení bolesti a kyslíkovou terapii. Poté byl s mnohočetnými těžkými poraněními transportován do bohunické fakultní nemocnice,“ sdělila Bothová krátce po půl desáté dopoledne.

Na místo vyrazily všechny složky záchranného systému, řidiči se v kolonách mohou zdržet i několik desítek minut. „Stále jsme na místě a ještě nejspíš i chvíli budeme. Střetly se tři nákladní vozy, vyprošťovali jsme jednoho člověka. Řidiče čeká na místě zdržení,“ upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Nehoda zdržela také řidiče osobního vozu Michala Zárubu. „Stál jsem tam přibližně dvě hodiny. Poté nás policisté otočili do protisměru, vytvořila uličku a navedla na nájezd 210, odkud jsme už mohli pokračovat v normálním provozu,“ sdělil Záruba Deníku Rovnost.

Příčinu nehody zatím policisté vyšetřují, k případu proto zatím nechtějí poskytovat bližší podrobnosti.