Přestože se volající snažil svoji polohu co nejlépe přiblížit, najít ho nebylo jednoduché. „V případě, že se zraněný nachází ve špatně přístupném terénu, kde většinou není žádný orientační bod, je to skutečně těžké,“ vysvětlila operátorka jihomoravské záchranky Marie Hujdičová.

Záchranáři tak k místu poslali jak vrtulník, tak inspektora provozu. Odtud inspektor následoval řidiče traktoru, který ho k místu události zavedl. „Pak už náš vrtulník dosedl na nejbližší možné místo a jeho posádka pokračovala vozem inspektora až ke zraněnému muži. Kvůli nepřístupnému terénu tam letěl i vrtulník s hasiči, který je vybavený palubním jeřábem,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Hasiči muže dopravili k vrtulníku záchranářů, kteří muže s těžkými poraněními letecky transportovali na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice.

Záchranáři upozorňují, že v podobných situacích může zachránit život aplikace Záchranka. "Díky ní totiž ihned známe souřadnice a jsme schopni pacienta lokalizovat s co největší přesností,“ vysvětlila Hujdičová.