Nákladní vůz se propadl během jízdy. „V prvních chvílích jsme řídili dopravu, nyní je místo uzavřeno. Kontaktujeme majitele vozů parkujících v okolí, aby přeparkovali," informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Hasiči zajistili nákladní vůz proti dalšímu propadu nebo posunu. Také vyskládali z auta náklad. Jednalo se o nápoje. „Událost se obešla bez zranění," sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Poryv větru vyvrátil jeden ze vzrostlých stromů přímo na církevní hroby v severovýchodním koutě hřbitova.
Bouře zasáhla i hřbitov v Brně, jen těsně vedle hrobu Gregora Johanna Mendela

Měření hasičů vyvrátilo, že by v místě havárie unikal plyn. Na místo povolali plynaře, energetiky i Brněnské komunikace. Po jedné hodině odpoledne hasiči informovali, že energetici odpojili rozvod elektřiny vedoucí kavernou a bez elektřiny zůstal sousední dům. „Před půl pátou odpoledne bylo auto vyproštěné," potvrdil Deníku Rovnost mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Podle mluvčí Brněnských vodáren a kanalizace Renaty Hermanové byl pravděpodobnou příčinou propadu silnice v ulici Poříčí stavebně-technický stav kanalizace. „Po veškerých výkopových pracích a průzkumu stoky bude příčina potvrzená nebo ji upřesníme," sdělila.

Přípravné práce na opravě havárie pracovníci vodáren zahájili už v pondělí. „Dobu opravy kanalizace prozatím odhadujeme na několik týdnů, a to vzhledem k velikosti stoky a dosud neznámému rozsahu poškození," doplnila Hermanová.