Hasiči, policisté i záchranáři vyjížděli ve středu k havárii, která se stala na dálnici D52 u obce Sobotovice na Brněnsku. Na trase Brno-Pohořelice byl poté podle policejního serveru neprůjezdný pravý jízdní pruh. „Auto se převrátilo na střechu, jela v něm žena s dítětem. Hasiči je nemuseli vyprošťovat, oba si převzali do péče záchranáři," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Před devátou hodinou skončilo na střeše i auto na silnici 389 v obci Újezd u Tišnova.

Brněnští silničáři nasadili ráno do akce všechny posypové vozy. „Kvůli zpočátku drobnému občasnému sněžení jsme vyjížděli jen do některých oblastí, například ráno do Kohoutovic. Ale s přihlédnutím na to, že v některých místech začaly silnice namrzat, jsme nasadili všechny posypové vozy. Doposud neošetřené úseky silnic mohou dále namrzat, proto řidičům doporučujeme opatrnost," upozornil dopoledne provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák.

Po poledni se situace v Brně uklidnila. „Kolem dvanácté hodiny posypové vozy dokončily výjezd. Za dopoledne se spotřebovalo přibližně 140 tun posypové soli. Silnice, které má na starost naše společnost, jsou po chemickém posypu převážně mokré," doplnil Chasák.

Policisté dopoledne na Brněnsku řešili mnoho nehod, za které podle nich z velké míry mohlo právě počasí. „Do desáté hodiny žádná nehoda neměla fatální následky. Ideální je za takového počasí vůbec nevyjíždět, pokud se tomu ale řidiči nevyhnou, musí být co nejopatrnější a počítat s tím, že silnice může klouzat. Důležité je předvídat situaci a dodržovat bezpečné vzdálenosti," doporučil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kvůli nesjízdné silnici v Odbojářské ulici odkláněl před desátou hodinou dopoledne brněnský dopravní podnik linku 30.