Nehoda se odehrála deset minut po jedenácté hodině ve Wágnerově ulici. Větší osobní auto typu SUV se tam za dosud nejasných okolností střetlo s malým dítětem, kterému byly podle informací Deníku Rovnost dva roky.

Dítě se krátce po nehodě pokoušeli oživovat záchranáři. "Na místě zasahovaly dvě posádky a inspektor provozu. Dítě utrpělo vážná zranění a záchranáři je na místě oživovali. Bohužel i přes resuscitaci dítě zemřelo," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Ženu, která auto řídila, odvezli zdravotníci do nemocnice. Utrpěla akutní stresovou reakci.

Podle policie se tragédie stala v klidné obydlené části brněnských Maloměřic. "Mohu potvrdit, že při nehodě umřelo malé dítě. Okolnosti této tragédie nadále vyšetřujeme," dodal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nehodu, při které se zranilo dítě, policisté v pondělí řešili také v Medlově na Brněnsku. Odpoledne se tam malý cyklista střetl s motorkářem. Dítě na kole utrpělo středně těžká zranění a ošetřili je přivolaní záchranáři. "Pacient měl středně těžká poranění, poskytli jsme mu přednemocniční péči a převezli jej na chirurgii do Dětské nemocnice," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Motorkáři se nic nestalo. "Obě dechové zkoušky byly negativní, alkohol tedy při nehodě nehrál žádnou roli," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.