Jednotka hasičů z Velké Bíteše cestou k nehodě uvízla v utvářející se koloně. Její členové museli k nehodě pěšky. "Naštěstí jsme tam zasahovali i z protisměru, takže žádná časová prodleva v zásahu nebyla. Místo jsme zajistili proti požáru a z jednoho auta jsme vyprostili člověka," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Záchranáři pomáhali dvěma zraněným. "Jednoho muže jsme ošetřili, ukázalo se, že neměl žádná viditelná poranění. Zřejmě došlo k nějaké zdravotní indispozici," sdělila mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová. Muže pak převezli do Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně. "Druhého pacienta jsme ošetřili a s předpokladem na lehčí zranění převezli do Úrazové nemocnice. Vrtulník se nakonec vracel bez pacienta," dodala Bothová.

Nový náměstek brněnské primátorky Jiří Oliva ze sociální demokracie.
Zastupitelé volili v rouškách, novým náměstkem je sociální demokrat Oliva

Řidiči se v tomto úseku dopoledne zdrželi. "Odhadem bude situace trvat několik hodin. Doporučujeme využít sjezd na 168. kilometru na Domašov, poté využít objízdnou trasu po silnicích nižší třídy a na 178. kilometru najet zpět na dálnici," oznámil po nehodě mluvčí policie Petr Vala. Kolem jedenácté hodiny dopoledne byla dálnice už znovu průjezdná.

Jeden člověk se v úterý zranil i u Příbrami na Moravě na Brněnsku. Po cestě do Zastávky v zatáčce vyjel mimo silnici a auto přetočil přes střechu. "Jedna z vyšetřovacích příčin je, že nepřizpůsobil rychlost stavu silnice," informoval Vala. Z důvodu vyšetřování uzavřeli policisté jeden pruh, doprava jezdí kyvadlově. Díky minimálnímu provozu řidiči projedou bez zpoždění.