„Čtyřicetiletý řidič, který nebyl při havárii zraněn, pravděpodobně zaspal. Po nárazu do svodidel skončil kamion značky Mercedes s návěsem na boku,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle něj byla dálnice krátce po nehodě průjezdná jedním jízdním pruhem. „Pro vyproštění kamionu bylo nutné dvacetitunový náklad trubek přeložit. Úsek dálnice z Brna do Bratislavy byl proto v době prací na místě havárie na několik hodin zcela uzavřen. V sedmnáct hodin byl úklid dokončen a dálnice už je průjezdná,“ uvedl mluvčí.

Kamion vyprošťovala specializovaná firma. „Objízdná trasa vedla z exitu 11 přes Blučinu, Židlochovice, Nosislav, Velké Němčice a Hustopeče. Řidiči se vrátili zpět na dálnici na exitu 25 Hustopeče,“ sdělil Malášek. Uzavřený byl také výjezd z odpočívky na čerpací stanici MOL na 17. kilometru dálnice.

Na místě pomáhali také hasiči z Brna, Židlochovic a Hustopečí, kteří provedli protipožární opatření.

Slováci nepouští kamiony

Další komplikace při cestě na Slovensko způsobil tamní státní svátek. Podle informací policie totiž k sousedům není vpouštěna nákladní doprava. „Před státní hranicí na silnici u Lanžhota jsou obsazená prakticky všechna parkoviště," upozornila v sobotu po poledni policie.