Do příjezdu sanitky se pacienta snažila oživit hlídka brněnské městské policie. "Autohlídka při kontrole Židenic uviděla v ulici Otakara Ševčíka vůz stojící v pravém jízdním pruhu. Vyrazila se proto přesvědčit, jestli se řidič nebo někdo další nedostal do potíží. Naneštěstí se ukázalo, že se menší dodávka střetla se dvěma lidmi. Ležícímu muži poskytoval motorista srdeční masáž a jeden ze strážníků ho proto ihned v první pomoci zastoupil. Brzy poté dorazila záchranná služba přivolaná řidičem," popsal situaci mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Záchranáři poté pokračovali v resuscitaci dvaadvacet minut. "Pak ji ukončili, neúspěšně. Muž utrpěl poranění neslučitelná se životem. Těžce zraněnou zaintubovovanou ženu jsme po ošetření na plicní ventilaci převezli na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Bohunicích," popsala mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Na místě zasahovali také policisté. "Řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Další okolnosti nehody šetří policisté brněnského dopravního inspektorátu. Upozorňujeme, že i když nejsou reflexní prvky v obci povinné, mohou výrazně zvýšit viditelnost chodců, a pomoci tak řidičům rozeznat včas možné nebezpečí," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.