První nehoda se stala krátce před půl dvanáctou dopoledne. „Motorkář bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, zemřel ještě před příjezdem našich posádek. Na místě jsme se pak postarali o muže z dodávky, se zraněními lehčího charakteru jsme jej převezli do traumancentra bohunické fakultní nemocnice," upřesnila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Ilustrační foto.
Řidič v Brně srazil dívku, která přebíhala přes silnici. Skončila v nemocnici

Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky nedal řidič dodávky s největší pravděpodobností přednost motocyklu na hlavní silnici. „Přesnou příčiny nehody a míru zavinění jednotlivých účastníků zjišťujeme. Žádáme svědky nehody, aby se nám ozvali na lince 158. Přivítáme také záznamy z palubních kamer, na kterých může být zachycen střet nebo i děj těsně před nehodou," uvedl Chaloupka. V úseku po dobu vyšetřování řídili dopravu kyvadlově.

Ilustrační foto
Filmy si vychutnají přes čelní skla. Na výstavišti bude první autokino v Brně

Později v podvečer čtyřiatřicetiletý muž havaroval u Medlova na Brněnsku. „Pravděpodobně ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a vjel mimo vozovku, kde narazil do stromu," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Také při této dopravní nehodě zemřel motorkář ještě před příjezdem záchranářů.

Tři nehody za dva dny

Jednalo o třetí vážnou nehodu motorkáře v Brně a na Brněnsku za první dva dny tohoto týdne. V pondělí se v brněnské Bělohorské ulici střetl s osobním autem mladistvý motorkář. Při nehodě se středně těžce zranil a skončil na anesteziologicko-resuscitačním oddělení brněnské dětské nemocnice.

Při nehodě v brněnské Bělohorské ulici se poranil mladý motorkář.
Nebylo mu ani osmnáct: Motorkář se v Brně srazil s autem, je v nemocnici

Vážná nehoda mladého motorkáře se stala také začátkem dubna v brněnské Olomoucké ulici. Mladý motocyklista si tehdy pád z motorky odnesl těžšími zraněními. Vyboural se v mírné zatáčce.

Nehod motorkářů přibývá se stále hezčím počasím i podle mluvčí záchranky Bothové. „Je třeba, aby s přítomností motorkářů na silnicích počítali i ostatní řidiči. V posledních týdnech evidujeme nárůst počtu nehod, jejichž účastníky jsou právě motorky," upozornila.

Ilustrační foto
Mladý motorkář v Brně podklouzl, spadl a těžce se zranil. Je v nemocnici

Následky nehod pro motorkáře přitom mohou být pro motorkáře mnohem vážnější, než pro posádky aut. „Ve srovnání s řidiči v osobních či nákladních vozech jsou zcela nechráněni a přitom jezdí stejnou, nebo vyšší rychlostí. Zranění, která utrpí při případné nehodě, jsou pak často velmi vážná," upozornila Bothová.

Podle ní samozřejmě záleží na okolnostech nehody, obecně lze ale říct, že zranění jsou mnohdy těžká až smrtelná. „K řidičům motorek poměrně často posíláme vrtulník, už to samo o sobě poukazuje na závažnost události. Většinou jde o poranění hrudníku, dolních a horních končetin, velkým rizikem je poranění páteře," zmínila mluvčí.