Ženu jedoucí v růžovém autě spatřila autohlídka městské policie náhodou při odbočování z Růžové do Sokolnické ulice. „Strážníci okamžitě zpozorněli, protože automobil velmi zřetelně kličkoval v jízdním pruhu a dvakrát prudce najel na obrubník. Na rozsvícené majáky a nápis vyzývající k zastavení řidička nereagovala, a tak jí museli služebním vozidlem zablokovat cestu,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Dvaatřicetiletá řidička se přiznala, že před jízdou vypila tři piva a dva rumy. „Uvedla, že spěchá za kamarádkou. Při dechové zkoušce jí strážníci naměřili hodnotu 3,42 promile a pro důvodné podezření z trestného činu přivolali státní policisty,“ dodal. Po příjezdu republikových policistů žena nadýchala dokonce 3,8 promile.

O kličkujícím řidiči v brněnských Maloměřicích se brněnští strážníci dozvěděli díky telefonátu na tísňovou linku v sobotu večer. „Podezřelého strážníci vypátrali v Obřanské ulici. Svým fordem právě pomalu couval, když jeho cestu ukončily rozsvícené modré majáky a nápis vyzývající k zastavení. Hlídce městské policie se potom naskytl neutěšený pohled na automobil bez předního nárazníku, s rozbitým světlometem a staženou pneumatikou,“ uvedl Ghanem.

Pití alkoholu řidič přiznal. Dechová zkouška ukázala 2,5 promile.

Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, najel už v pátek opilý řidič na tramvajový ostrůvek u zastávky Kartouzská. „Všichni tři motoristé jsou podezřelí z trestného činu a hrozí jim vězení,“ dodal Ghanem.