Tělo se nacházelo poblíž Heřmánkové ulice. Mrtvého už policisté identifikovali. „Jednalo se o cizího státního příslušníka. Pravděpodobně byl slovenské národnosti," konstatoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Dodal, že při vyšetřování spolupracují i se Slovenskou republikou, aby zjistili i to, proč se v České republice pohyboval. „Tělo nyní ohledají v Ústavu soudního lékařství, kde zjistí přesnou příčinu smrti," dodal mluvčí.

Čtěte také: Jihomoravské noclehárny pro bezdomovce jsou v mrazivých dnech téměř naplněné

Důchodkyni našli v lese jen náhodou

Štěstí v neštěstí měla ve čtvrtek odpoledne osmdesátiletá důchodkyně, která se sama vydala po zasněžené lesní cestě do zahrádkářské oblasti v brněnském Komíně. Uprostřed lesa na opuštěném místě daleko od zástavby uklouzla a nemohla vstát.

Místem shodou okolností projížděl cyklista. „Zavolal městskou policii, hlídka pak ženě pomohla. Na rukou měla drobné krvácející ranky, které jí strážníci ošetřili. Nestěžovala si ani na bolesti, ani na prochladnutí," popsal v pátek mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Hlídka sehnala telefonní číslo na vnuka ženy, který slíbil, že se o ní postará, když ji strážníci přivezou. „V mezičase se důchodkyně svěřila, že se do jedné z chatek vydala hledat klíče, které nemohla najít doma," dodal mluvčí.

Zdroj: Městská policie Brno

Zdroj: Městská policie Brno

Mrznout by na jižní Moravě podle meteorologů mělo i v dalších dnech, teploty klesnou i na – 16°C.

Čtěte také: Česko sevře mrazivý vzduch z Finska
Čtěte také: Mrazy stráví v unimobuňkách. Bezdomovci? Ne, úřednice radnice