Podezřele jedoucího BMW si v úterý večer při silniční kontrole ve Vojkovicích na Brněnsku všimli policisté. „Auto na pokyn hlídky nezastavilo a začalo vysokou rychlostí ujíždět směrem do Židlochovic," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V tamní Brněnské ulici osmačtyřicetiletá řidička nebezpečně kličkujícího auta nabourala do zaparkované Škody Octavie. „Ani poté nezastavila a v bláznivé jízdě pokračovala. Ve stejné ulici ještě nabourala do dalšího odstaveného auta. O pár desítek metrů nebezpečnou jízdu zakončila přejezdem trávníku a nárazem do rodinného domu," popsal Malášek.

Z řidičky byl cítit alkoholový zápach, vrávorala, a v autě měla dvě otevřené lahve vína. „V obličeji zraněná řidička dechovou zkoušku na alkohol odmítla s tím, že se podrobí pouze lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu," poznamenal Malášek.

Řádění ženy tím ale neskončilo. „K zasahujícím záchranářům byla agresivní, slovně je napadala, bránila se ošetření a strhávala si obvazy. Stejně se chovala i v nemocnici," řekl mluvčí. Policisté museli řidičku spoutat.

Ilustrační foto.
Srážka čtyř aut v Hradecké: jeden řidič nedobrzdil