Když strážníci dorazili, šestatřicetiletý muž byl ve vodě asi čtyři metry od břehu. „Podávali mu teleskopický žebřík, aby se ho chytil, jenže udělat i sebemenší krok bylo zjevně nad jeho síly a bez většího zájmu reagoval i na hozené lano. Jeden ze strážníků, který má jako dlouholetý rybář s tímto úsekem řeky bohaté zkušenosti, si tedy svlékl uniformu, aby v nevyzpytatelných proudech co nejlépe manévroval. Vydal se k němu,“ popisoval mluvčí.

Požár v bytovém domě likvidovali hasiči v Bořetické ulici.
VIDEO: Požár na Vinohradech v Brně, hořelo ve čtvrtém patře paneláku v Bořetické

Silně opilý muž však podle něj stále častěji upadal do letargie. „Aby ho strážník alespoň trochu probral, nabídl mu tykání, což v danou chvíli bylo přínosné řešení. Zatímco si společně povídali o koníčcích, kolem hrudi mu uvázal lano a krůček po krůčku muže posouval ke břehu,“ doplnil Šoba.

Zdroj: MP Brno

Stotřicetikilového muže dostávali strážníci ven jen s obtížemi, i když využívali žebřík. Přivolali proto na místo ještě hasiče, aby ho nakonec dostali na břeh společnými silami a se zapojením další techniky. Zdravotníci muže ošetřili a poté, co nadýchal bezmála dvě a půl promile, odjel sanitkou na vyšetření do nemocnice.