Ve čtvrtek pomáhali strážníci šestaosmdesátileté ženě, která upadla v bytě v centru Brna. Zavolala jim její dcera z obce vzdálené sedmdesát kilometrů od Brna. „Matce se opakovaně nemohla dovolat. Hlídka pak našla před bytem ženy jídlonosič s nevyzvednutým obědem," popsal případ mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Když strážníci zabouchali na dveře, z bytu se ozvalo volání o pomoc. „Hlídka vstoupila do bytu s pomocí planžety. Našla tam zesláblou ženu ležící na zemi, která po pádu nemohla vstát. Důchodkyně se jim svěřila, že na zemi ležela přes pět hodin," poznamenal Šoba. Ženu záchranáři převezli do Nemocnice Milosrdných bratří.

Ve čtvrtek večer pak strážníci podobně pomohli i sedmašedesátileté ženě v Novém Lískovci. Zavolal jim její syn. „Za matkou přišel na návštěvu, přes dveře ale zaslechl pláč. Přivolaným strážníkům pak rozrušená žena přes dveře sdělila, že se nemůže hýbat," uvedl mluvčí.

Jelikož měla důchodkyně v bytě bezpečnostní zámky, dovnitř se strážníci a její syn dostali až díky zásahu hasičů. O ženu se pak postaral její syn.

Plyn. Ilustrační foto.
Vystupoval jako plynař. Podvodník obral především důchodce o půl milionu