Příčiny nehody, která se stala krátce před šestou hodinou ráno, policisté stále vyšetřují. „Řidič osobního auta měl pozitivní test na drogy," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Při nehodě se zranili dva lidé. „Řidiče osobního auta, mladého muže, jsem zafixovali a převezli do Úrazové nemocnice. Lehce se zranil. Rovněž lehce zraněnou ženu z druhého auta jsme transportovali na chirurgii bohunické nemocnice," popsala zásah mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Zbrojovka Brno, ilustrační foto
Zbrojovka hraje play-off: scházejí jí dva kroky k baráži

U nehody zasahovali také jihomoravští hasiči. „Zraněným osobám jsme poskytli první pomoc, zamezili jsme úniku provozních kapalin z auta na střeše. Po půl deváté ráno jsme se na žádost policie na místo vrátili, abychom odstranili převrácené auto mimo silnici," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Nehoda komplikovala v místě provoz. Kvůli ní nemohla ještě několik hodin po nehodě trolejbusová linka obloužit zastávku Kamenolom. „Komunikace je stále neprůjezdná, linka vynechává zastávky Podlesí a Kamenolom," uvedli dispečeři brněnského dopravního podniku na sociálních sítích krátce po půl desáté dopoledne. K přestupu na náhradní dopravu mohou lidé využít zastávku Svratecká.