„Proč se muž v tmavém oblečení bez reflexních prvků pohyboval v prostoru, kam chodci nesmí, je otázkou. Napovědět může zjištění policistů vyšetřujících nehodu. Muž sice nebyl pod vlivem alkoholu, ale měl pozitivní test na drogy,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Chodec přiznal užití pervitinu. „Velký podíl na tom, že nehoda neskončila tragédií, mají projíždějící řidiči, kteří stačili bleskurychle reagovat na vzniklé nebezpečí. Další dvě nehody chodců v Brně z uplynulého týdne skončily tragicky,“ připomněl Malášek.

Smrtí chodce skončila nehoda v Moravanské ulici

V pondělí šestadvacátého února v Bauerově ulici nepřežil srážku s nákladním automobilem devětatřicetiletý cizinec. Smrtí chodce skončila také středeční večerní nehoda osobního automobilu Mercedes a čtyřicetiletého muže, která se stala v Moravanské ulici.

PŘIPOMEŇTE SI, JAK TO NA MÍSTĚ VYPADALO PO TRAGÉDII NA BAUEROVĚ ULICI:

Zdroj: Policie ČR

„O život pak bojuje v nemocnici jedenadvacetiletý chodec, který ve čtvrtek po ránu přebíhal Provazníkovu ulici. Po kolizi hned se dvěma automobily je jeho stav stále kritický,“ potvrdil mluvčí.

Policejní preventisté upozornili jak chodce, tak i řidiče, že mají být opatrní a ostražití. Chodci by měli nejen za snížené viditelnosti používat reflexní prvky a do vozovky vstupovat jen když se opravdu přesvědčí, že jim nehrozí nebezpečí. Řidiči by se pak měli věnovat řízení. Všichni musí počítat s možnou chybou ostatních účastníků silničního provozu.

Zdroj: Policie ČR