Krátce před půl pátou došlo v úterý na dálnici D2 ve směru na Brno na jedenáctém kilometru u Blučiny k nehodě celkem tří kamionů. Dálnice D2 byla směru na Brno neprůjezdná. „Na místě havarovala tři nákladní vozidla, přičemž jedno z nich asi popojelo někam dál. Dvě vozidla jsou nepojízdná a bude potřeba je odtáhnout,“ přiblížil mluvčí policistů Petr Vala. Z jednoho z vozů se navíc vysypal na dálnici náklad, podle mluvčího Valy jde o součástky na železniční vagóny.

K nehodě kromě policistů mířily také další složky Integrovaného záchranného systému i vrtulník, který na dálnici přistál. „Na místě měl být jeden zaklíněný řidič v jedné z kabin nákladního vozu, ten měl být během několika minut hasiči vystříhán,“ dodal Vala.

Na místo kromě vrtulníku vyrazilo několik pozemních prostředků jihomoravské záchranné služby. „Ve výsledku jsem v souvislosti s touto dopravní nehodou měli dva pacienty. Jednoho muže jsme po kontrole stavu a ošetření ponechali na místě, druhého pacienta jsme po ošetření převezli po zemi k vyloučení vážnějších zranění do Fakultní nemocnice Brno. Vrtulník se tedy vracel prázdný,“ vysvětlila mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Řádění bouřky v Jundrově den poté. Stále proudící voda po ulici, zatopené kanály

I den po deštích ještě proudí po jundrovské ulici voda. V brněnské městské části napáchala velké škody. | Video: Deník/Klára Hrbáčková