V pátek policisté nasadili do ulic i vrtulník. „Ten kontroloval auta jedoucí po silnici I/43 z Brna do Svitav. "V sobotu ho nahradily auta Volkswagen Passat dálniční policie. Ty umí natočit na video všechno, co řidiči na silnici dělají,“sdělila mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

V pátek vrtulník přistihl pět řidičů, kteří nebezpečně předjížděli v místě, kde je to zakázané. „Například řidič nákladního auta předjížděl přes odbočovací pruh a plnou čáru na křižovatce u Krhova na Blanensku jiné nákladní auto,“ upozornila Šebková. Sedm aut mělo také ten den špatný technický stav, čtyři řidiči se nepřipoutali a šest jich překročilo nejvyšší povolenou rychlost. Jeden řidič za jízdy telefonoval a dva a půl tisíce uložili pokutu policisté muži, který nedal přednost na přechodu pro chodce.

V sobotu pak hlídky přistihly pětašedesát řidičů, kteří jeli příliš rychle. Rozdali jim pokuty za víc než pětaosmdesát tisíc. „Nejvíce naměřili muži, který jel na silnici s povolenou devadesátikilo­metrovou rychlostí víc něž sto čtyřicet kilometrů za hodinu,“ konstatovala policejní mluvčí.

Jeden z řidičů, cizinec, sedl za volant opilý. Dechová zkouška u něj ukázala 0,31 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zakázali další jízdu. Dva řidiči opět vyjeli na silnici nepřipoutaní, jeden s autem ve špatném technickém stavu a pět dostalo pokutu za špatný způsob jízdy.