Ještě ve středu přitom policisté tápali. „Hledali jsme na více místech. Neměli jsme jen jednu linii, kterou bychom se ubírali. V podobných situacích je důležitá role obyčejných lidí, kteří pohřešovanou osobu nahlásí, když ji někde uvidí a nenechávají si to pro sebe,“ informoval Chaloupka.

Bližší informace k okolnostem jejího nalezení na dotaz redakce policie nesdělila. „V tuto chvíli je podstatné, že jsme pátrání ukončili a v dohledné době se znovu setká se svými rodiči. Okolnosti prověřujeme, ale podrobnosti k nim i s ohledem na rodinu ještě nesdělíme,“ vysvětlil za brněnské policisty Bohumil Malášek.

Jednou z nepotvrzených variant byl vliv party mladých lidí, se kterými se setkávala. „Mohli mít blízko k závadnému chování, ale to byla pouze jedná z mnoha zvažovaných možností, kterou nemohu potvrdit,“ zdůraznil mluvčí Chaloupka.

Ohlášení se zpožděním

Otec přitom hlásil zmizení dcery původně se zpožděním. „Jednou už takto domů odešla, proto pátral nejdříve na vlastní pěst a když se sama domů nevrátila, přizval si policii,“ popisoval Chaloupka.

O nalezení dcery se otec aktivně zasazoval, poskytl také aktuální fotografie. „Může se schovávat u nějaké kamarádky, ale vzhledem k tomu, jak velké pátrání se rozeběhlo, mohlo by to být i úplně jinak,“ komentoval muž událost ve vyjádření pro CNN Prima News.

Smutný konec mělo naopak nedávno pátrání po patnáctiletém Tomáši z Brna. Po třech týdnech jeho mrtvé tělo vytáhli potapěči minulé úterý odpoledne, poté co na něj upozornili svědci. Podle policistů zemřel mladík bez cizího zavinění.