Záchranáři ošetřili zraněné. „Jednoho muže jsme po ošetření nechali na místě. Druhého jsme vrtulníkem transportovali do brněnské Úrazové nemocnice. Utrpěl pohmožděniny a zranil si nohu," zmínila mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

S odklízením následků pomáhají na místě brněnští, břeclavští a hustopečští hasiči, ze tří kamionů se totiž na dálnici rozsypal náklad.

Ilustrační foto.
Zpověď kamioňáků: Hrozbou jsou utečenci nebo stopující. A to i hezké stopařky

Na D2 je to během úterního dopoledne druhá nehoda kamionů. Po deváté ráno měli záchranáři práci u Blučiny na Brněnsku, také ve směru na Brno. U sjezdu z dálnice se tam totiž srazily dva kamiony.

Jeden z řidičů zůstal po nehodě zaklíněný v kabině. „V deset hodin dopoledne se nám ho podařilo vyprostit a předat záchranářům," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů  Jaroslav Mikoška.

Kolem deváté hodiny ráno se u sjezdu z dálnice na Blučinu na Brněnsku srazily dva kamiony. Jeden řidiči se při nehodě zranil.
Nehoda kamionů uzavřela dálnici D2 na Brno. Zaklíněného řidiče museli vyprostit

„Středně těžce zraněného mladého muže jsme po zafixování letecky převezli do traumacentra bohunické fakultní nemocnice," doplnila mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.