Ukázalo se, že měl příliš velkou volnost. „Nepříjemné chvíle zažila ve středu večer v Líšni mladá žena při venčení svého křížence, který měl nasazený náhubek. Po jeho nenadálém napadení jiným zvířetem přivolala strážníky,“ informoval v pátek mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba.

Jeho kolegové dorazili do Kotlanovy ulice, kde jim majitelka pokousané oběti ukázala jiného psa. „Byl uvázán na tak dlouhém vodítku, že se mohl bez většího omezení pohybovat v rozsáhlém perimetru. Strážníci zanedlouho zjistili, kdo je majitelkou útočícího zvířete a potom ji telefonicky kontaktovali,“ sdělil Šoba s tím, že do té doby zřejmě žena neměla ani tušení, že její zvíře jinému psovi ublížilo.

Cizinec za volantem jel na perníku i se zákazy řízení. Před policisty hrál divadlo. Hlídka ho zadržela na dálničním odpočívadle u Rohlenky na Brněnsku.
U Rohlenky zadrželi zdrogovaného cizince. Dal si pervitin, má i zákazy řízení

Zdržovala se totiž jinde. „Nesplnila tedy povinnost mít psa pod neustálým dohledem. Teď bude muset doložit očkovací průkaz zvířete včetně potvrzení očkování proti vzteklině. Její pes přitom neměl na sobě ani evidenční známku. Druhá žena musela s pokousaným křížencem vyhledat ošetření u veterináře,“ dodal mluvčí strážníků s tím, že případ bude mít dohru u správního orgánu.