Při nehodě tří osobních aut v Brněnské ulici v Sokolnicích museli hasiči vyprostit dva zaklíněné. „K místu zásahu vyrazily tři jednotky hasičů. Po příjezdu zabezpečily místo události a okamžitě začaly s vyprošťováním tří zraněných ze dvou automobilů. Za využití hydraulického vyprošťovacího zařízení jsme cestující brzy vyprostili a předali do péče lékařům,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Na místo dorazilo několik posádek záchranářů včetně letecké záchranné služby. Nehodu bohužel nepřežili dva lidé. „Zemřeli ještě před příjezdem sanitek. Další dva lidé se těžce zranili, jednoho jsme letecky transportovali na urgentní příjem do bohunické nemocnice, druhého převezla sanitka na urgentní příjem do Fakultní nemocnice u svaté Anny. Dva pacienti s lehčími poraněními putovali do Úrazové nemocnice v Brně,“ upřesnila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Vážná dopravní nehoda u SokolnicZdroj: ZZS JMK

Silnice spojující Tuřany a Sokolnice byla podle hasičů po dobu zásahu a vyšetřování neprůjezdná. Na místo dorazili i policisté. „Okolnosti srážky vyšetřujeme, příčina nehody zatím není známá,“ informovala policejní mluvčí Alice Musilová.

Při couvání k domu svým peugeotem uvízla řidička na vyvýšené zídce.
Jedno kolo ve vzduchu. Při couvání najela na vyvýšenou zídku, s autem uvízla

Šest dalších zraněných měla za následek nehoda dvou osobních aut před osmou ráno u Dolních Louček na Brněnsku. Do sanitek zraněné pomáhali dostat hasiči. „Na místo jsme poslali dvě lékařské a dvě nelékařské posádky. Dvě těžce zraněné pacientky jsme vezli na urgentní příjem do bohunické nemocnice, další čtyři lidé se zranili buď středně těžce nebo lehce,“ uvedla Bothová.

Zraněné z místa záchranáři převezli do bohunické, svatoanenské a Úrazové nemocnice. Podle hasičů je silnice č. 385 v místě zásahu neprůjezdná.

Plameny šlehající z lesa museli ve čtvrtek od čtyř hodin odpoledne likvidovat jihomoravšti hasiči u Pernštějnského Jestřabí na Tišnovsku.
Požár lesa hasilo 13 jednotek hasičů. Zásah komplikoval špatně přístupný terén