V několika případech šlo o nehody motorkářů. Ve Šlapanicích na Brněnsku měla žena středního věku na skútru kolem půl deváté dopoledne kolizi s traktorem. „Záchranáři ji převezli kvůli důkladnému dovyšetření na urgentní příjem brněnské svatoanenské nemocnice," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Jezdec na skútru boural také v brněnské ulici Hlinky před desátou hodinou dopoledne. „Na místo přijeli i záchranáři, řidič skútru ale ošetření odmítl," poznamenala brněnská policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Ilustrační foto.
Cyklista jel opilý po přechodu na červenou. Srazilo ho auto, skončil v nemocnici

V Ivani na pomezí Břeclavska a Brněnska se při nehodě zranil cyklista. „Jednalo se o důchodce. Utrpěl lehké zranění a převezli jsme jej do traumacentra bohunické fakultní nemocnice," řekla Bothová.

Nehody se nevyhnuly ani dálnici D1. Na 194. kilometru dálnice u sjezdu na Vídeňskou ulici se kvůli ní tvořily kolony. Srazilo se tam nákladní a osobní auto. „Řidiči nebyli pod vlivem alkoholu. Místo bylo po nehodě průjezdné jen jedním pruhem, a vzhledem k provozu v daném místě se vytvořila kolona. Ta už se ale rozjíždí," uvedla krátce před jedenáctou hodinou dopoledne mluvčí Hrůzová. Při nehodě se lehce zranila žena středního věku, záchranáři ji převezli do nemocnice.

Ilustrační foto.
Muž zůstal pár minut pod vodou. Záchranářům se ho už oživit nepodařilo