„Dodávka narazila do nějakého betonového sloupku. Příčinu nehody vyšetřujeme," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle prvotních informací se řidič zřejmě dostatečně nevěnoval řízení.

Na místo letěl také záchranářský vrtulník. Záchranáři zraněné rozvezli do brněnských a ivančické nemocnice. „U řidiče se kvůli jeho zdravotnímu stavu nepodařilo udělat dechovou zkoušku na alkohol," doplnil Malášek.

Záchranáři na místě ošetřili celkem šest pacientů. Všichni zranění byli cizinci. „Mladý muž se zranil vážně. Měla ho v péči letecká záchranná služba. Utrpěl vícečetná vážná zranění. Transportovali jsme do vrtulníkem do traumacentra bohunické nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Mladá žena utrpěla středně těžké poranění. Poranila si hrudník a utrpěla otřes mozku. Záchranáři ji převezli sanitkou také do bohunického traumacentra. „Tři muži a jedna žena utrpěli lehká zranění. Rozvezli jsme je na chirurgie do nemocnic v Brně a Ivančicích," dodala Kropáčková.

Sedmý pacient se přihlásil později.

U nehody zasahovali také hasiči. „Tři lidi jsme vytáhli z dodávky ven. Nakonec jsme nemuseli použít hydraulické vyprošťovací zařízení," řekl mluvčí hasičů Petr Příkaský.