Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne silnici mezi Moravany a Nebovidy na Brněnsku uzavřela nehoda osobního auta a autobusu. „V autobusu se nikdo nezranil, řidiče z osobního auta jsme museli vyprostit," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Osobní auto po střetu skončilo v poli, mimo silnici. „Řidič utrpěl mnohočetná těžká poranění, po ošetření na místě jsme jej převezli na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Za nehodou zřejmě stojí počasí, dopoledne na jižní Moravě sněží a silnice a chodníky začínají namrzat. „I v případě této nehody zřejmě sehrály roli povětrnostní podmínky. Od rána jsme zaznamenali několik nehod na zasněžených silnicích, zatím ale nejde o výrazný nárůst počtu takových případů," uvedl kolem jedenácté dopoledne policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Převrácený kamion

Dopravu ve středu dopoledne komplikovala i havárie kamionu na silnici 602 u Ostrovačic, která se stala v blízkosti křižovatky s přivaděčem k dálnici D1 od Rosic. I v tomto případně se havárie stala na zasněžené silnici. „Kamion se převrátil, řidiče jsme vyprošťovat nemuseli," poznamenal Mikoška.

Ranní nepříznivé počasí se možná podepsalo i na nehodě v ulici Trávníky v Rosicích na Brněnsku. Dodávka tam narazila do sloupu. „Při nehodě byly strženy dráty elektrického vedení, proto jsme na místo přivolali energetiky. Dodávka skončila mimo silnici," zmínil Mikoška.

Při nehodě se zranil mladý řidič dodávky. „Naštěstí šlo jen o lehká zranění, mladého muže jsme převezli k dalšímu ošetření na chirurgií ivančické nemocnice," doplnila Bothová.

Ve středu zhruba v půl třetí odpoledne se srazilo osobní auto s dodávkou u Hajan na Brněnsku. Dodávka skončila v příkopu. „Na místě jsme ošetřili mladého muže. Utrpěl jen lehčí poranění. Převezli jsme jej na chirurgii do svatoanenské nemocnice," sdělila Bothová.