Lehce se zranil řidič auta, který se v pondělí před šestou ráno snažil vyhnout srně na silnici u Pohořelic na Brněnsku. Muž řídil osobní vůz, srna mu znenadání vstoupila do jízdní dráhy. „Snažil se jí vyhnout. Strhl vozidlo do protisměru, ale tam jela protijedoucí auta, takže strhl vozidlo zpátky. Přitom srazil srnu, které se vyhýbal, dostal smyk a vozidlo přetočil na střechu,“ popsal situaci policejní mluvčí Petr Vala.

Podle dechové zkoušky nebyl řidič pod vlivem alkoholu. Srna srážku nepřežila.

Ilustrační foto
Rekordní nárůst. Za neděli přibylo v kraji 27 nemocných, další 3 ve vážném stavu

Zraněnému poskytli hasiči první pomoc, nakonec skončil v péči záchranářů. „Poranění budou spíše lehčího charakteru. Po ošetření jsme jej převezli na chirurgii do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Silnice byla dočasně zablokovaná, před sedmou hodinou byl uvolněn jeden jízdní pruh na kyvadlový provoz.

Podle policistů mohou v současné době řidiči počítat s větším výskytem zvěře na silnicích. Důvodem je změna zimního času na letní. „Zvířata jsou zvyklá, že lidé jezdí o hodinu později. Nepočítají s tím, že si budou lidé měnit čas a vstávat o hodinu dřív,“ vysvětlil Vala.

Společnost Půdy Brno plánuje v brněnské ulici Úvoz vybudovat bytový dům. Čeká na územní rozhodnutí.
Na Úvoze vznikne novostavba s podzemními garážemi. Bude v ní jednatřicet bytů

Na střechu v pondělí převrátila vůz i osmapadesátiletá žena v Předklášteří na Brněnsku. Nehoda se stala okolo půl desáté dopoledne. „Řidička jela od Štěpánovic, během jízdy vozidlo uvedla do smyku a sjela do příkopu, kolemjdoucí řidičku vyprostili ještě před příjezdem záchranné služby,“ sdělil Vala.

Zdravotníci lehce zraněnou ženu ošetřili a převezli do Úrazové nemocnice v Brně. Na místě zůstal jeden jízdní pruh uzavřený a provoz policisté řídili kyvadlově.

JANA TOMALOVÁ