Oba muži doplatili na mokrý terén v okolí srázu, kvůli kterému uklouzli tak nešťastně, že skončili na dně sedmimetrové díry. Po vytočení tísňové linky 156 na místo vyrazila hlídka městské policie, která se u nešťastníků nejprve ujistila, že nejsou zranění. Poté si ve služebním autě vzala na záchranu dlouhé psí vodítko. „Strážník stojící u srázu ho pevně sevřel a kolegu opatrně spustil. Ten pak oběma mužům zespoda pomáhal, aby jim vodítko na kluzkém terénu posloužilo jako provizorní zábradlí. Uvězněná dvojice díky souhře strážníků už bez větších obtíží vystoupala ven," popsal v úterý mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Ilustrační foto.
Muže na ubytovně v Židenicích při rvačce ubodali. Útočník je ve vazbě

Po vytáhnutí obou mužů kuriózní případ ještě pokračoval. Jedenapadesátilý muž totiž záhy zjistil, že při pádu ze srázu ztratil peněženku. „Aniž si připouštěl riziko, chtěl se tam pro ni vrátit. Jeden ze strážníků se proto nabídl, že se po ní podívá. Už zakrátko se ji v hustém porostu podařilo najít a skončila zpátky u majitele," doplnil Šoba.

Muž, který do strže spadl jako první, vyvázl s krvácejícím zraněním v obličeji a natrženým uchem. Skončil na dalším vyšetření v brněnské Úrazové nemocnici. Druhý muž se při pádu nezranil.

Zdroj: MP Brno
Dvanáct a půl roku za mřížemi uložil za pokus o vraždu v úterý krajský soud Richardu Uścińskemu z Brna.
Ve výtahu pobodal milence své přítelkyně. Za zločin z vášně dostal dvanáct let