„Čtyřicetiletá Brňanka tvrdila, že jí její o dva roky starší známý řekl, že má osobní problémy a když se neozve, má nechat otevřít byt. Protože s mužem mluvila naposledy v sobotu, dostala o něho strach,“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Protože Brňan od soboty neviděli ani sousedé, rozhodli se strážníci na místo přivolat republikovou policii a jednotku operativního zásahu. „Její strážníci se pak dohodli s policií, že se do bytu slaní. Když se o to jeden z nich pokusil, uviděl v bytě ležícího muže. Uvnitř byl navíc americký buldok, který byl ze situace vystresovaný, a proto byl agresivní,“ řekla Kapitančiková.

Strážník proto musel několik minut viset na laně u okna bytu. „Snažil se přitom psa uklidnit. Asi po šesti minutách se mu to povedlo a mohl proto vstoupit do bytu,“ doplnila Kapitančiková.

Muže pak následovali i jeho kolegové, kteří zjistili, že obavy ženy o život jejího známého byly odůvodněné. Brňan už byl totiž mrtvý. Strážníci proto případ předali policistům a zvíře odvezli do útulku.