Jedna z nejvážnějších nehod vozů brněnského dopravního podniku za poslední léta si vyžádala čtyřicet zraněných, třináct těžce a sedmadvacet lehce. Některé zraněné na místě museli vyprostit právě přivolaní hasiči. „Díky výborné organizaci a spolupráci zasahujících složek se podařilo v krátké době vyprostit, poskytnout přednemocniční péči a transportovat do zdravotnických zařízení všechny zraněné. Událost se stala ve frekventované části města a zásah komplikovali někteří rodinní příslušníci zraněných, kteří se dožadovali přednostní lékařské péče a také velké množství přihlížejících osob," připomněl tragickou nehodu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči na místě nehody kromě vyprošťování lidí museli zvládnout ještě řadu dalších nutných úkonů. „V okolí nehody zkolabovala doprava a bylo nutné organizovat odjezdové a příjezdové trasy pro záchranku. Zasahující hasiči kromě vyprošťování poskytovali i neodkladnou zdravotnickou pomoc a posttraumatickou péči lehce zraněným. Zajistili zázemí v podobě evakuačních autobusů pro lehce zraněné a poprvé v Jihomoravském kraji zřídili informační centrum pro rodinné příslušníky účastníků nehody," poznamenal Mikoška.

Anketu Hasič roku se konala již po jedenácté. Vyhlášení výsledků až na letošní prosinec odsunula koronavirová pandemie. „Sedmnáctičlenná odborná porota letos vybírala z celkem 68 nominací," uvedl Rudolf Kramář z generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.