Před půl šestou večer přijeli hasiči k traktoru, který byl převrácený na střeše. „Uvnitř kabiny zůstal zaklíněný muž. Traktor s vlečkou zajistili proti pohybu a zraněného řidiče vyprostili bez použití vyprošťovacího zařízení,“ popsal případ mluvčí krajských hasičů Jan Dvořák.

Podle policistů měl šedesátiletý muž pod strojem zaklíněnou nohu. „Traktor s plným přívěsem dřeva se zatím z neznámých důvodů převrátil a spadl na řidiče. Muži se pod ním zaklínila noha, vyprostili ho hasiči,“ sdělil ve čtvrtek ráno policejní mluvčí Bohumil Malášek. Jak přesně k nehodě došlo, zatím policisté vyšetřují.

Zraněného si převzali záchranáři a odvezli ho do nemocnice. „S těžšími zraněními jsme ho transportovali na urgentní příjem do bohunické nemocnice," uvedla mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Hasiči traktor zajistili proti požáru a zachytili unikající provozní kapaliny. „Na místo přijela zemědělská technika, která převrátila traktor zpět na kola. Zásah jsme ukončili po sedmé hodině večerní,“ doplnil Dvořák.

 Převrácený traktor zranil řidiče při nehodě ve středu večer v Moravských Bránicích na Brněnsku.