Nehoda se stala po půl šesté u odbočky ze silnice 43 ke kuřimskému Podlesí. „Sedmadvacetiletý řidič jedoucí ve směru do Brna se při odbočování střetl s protijedoucím autem, které řídila mladá žena. Následně do aut nabouralo ještě třetí vozidlo," popsal nehodu policejní mluvčí Petr Vala.

Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují, podle prvotních informací ale roli sehrál alkohol za volantem. Mladý řidič byl totiž opilý. „Při dechové zkoušce nadýchal 2,5 promile. U mladé ženy z druhého auta nebylo možné vzhledem na její zranění dechovou zkoušku vykonat. Řidič třetího auta alkohol v krvi neměl," uvedl Vala.

Ilustrační fotografie.
Lidi vyděsilo tělo ve vnitrobloku v Brně. Muž tam zůstal zraněný po rvačce

Nejhůře nehoda skončila pro mladou ženu. „Na místo nehody jsme původně vyslali i vrtulník, ale podle aktuální situace se zasahující záchranáři rozhodli zraněné přepravit do nemocnic v autech. Mladá žena utrpěla středně těžká poranění a po ošetření na místě jsme ji převezli na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice. Mladý muž utrpěl lehká zranění, se kterými jsme jej transportovali do nemocnice v brněnské Pekařské ulice," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková. Muže ze třetího vozidla, které se k nehodě připletlo, nechali záchranáři po vyšetření na místě.

Nehoda na několik hodin zablokovala silnici 43. „Aktuálně je silnice neprůjezdná v obou směrech. Uzavírka potrvá nejméně do desáté hodiny večer. Objízdná trasa vede přes Kuřim," nastínil policista Vala.