Poměrně nejistou jízdou pokračoval dál, a tak personál hned upozornil hlídky městské policie. „Kolegové ho vypátrali v Kníničské ulici, kde na křižovatce odbočoval vlevo a současně dával blinkrem znamení doprava. Aby ho zastavili, museli jeho vůz předjet," uvedl ve středu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Mladého kocoura někdo ve Starém Lískovci zavřel do velmi pevné kartonové krabice a pečlivě ji oblepil.
VIDEO: Pozor! Polodivoká kočka, bylo na mňoukající krabici v Brně. Co tam našli?

Na rozsvícený nápis Stop, který se mu odrážel ve zpětném zrcátku, totiž řidič nijak nereagoval. „Po dechové zkoušce s výsledkem 2,14 promile sám uznal, že je to poměrně vysoká hodnota. Dosáhl jí tím, že si před cestou do Komína dopřál sklenku whisky a v průběhu dne popíjel pivo," ztmínil Ghanem.

Kvůli podezření z trestného činu strážníci přivolali policisty. Šedesátník byl i tak v dobrém rozmaru a strážníkům připravil ve službě neobvyklý zážitek. „Během čekání jim zazpíval jeden z Kecalových výstupů z opery Prodaná nevěsta. Ale zatímco sedláka Krušinu a jeho ženu Ludmilu svými argumenty Kecal přesvědčil, na kvalifikaci skutku tento poměrně kvalitní pěvecký projev nezměnil vůbec nic," oznámil Ghanem.

Zdroj: Se souhlasem MP Brno

Případ se stal na přelomu roku.