Odletět se hejnu nechtělo a zmatená zvířata létala po chodbě domu. „Odchytář městské policie, odborník z České společnosti pro ochranu netopýrů i hasiči dorazili ve chvíli, kdy se zvířata opět uložila ke spánku. Jak se ukázalo, netopýři se schovali nejen za světla a obrazy na chodbě, ale také na rostliny, za hydrant nebo za sádrokarton,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Celkem odborníci napočítali třiapadesát netopýrů, z nichž bylo sedmačtyřicet mláďat. Kromě netopýrů hvízdavých mezi zvířaty objevili i netopýry nejmenší.

Pokud se něco podobného stane, měli by lidé večer otevřít okna a se zvířaty zacházet opatrně. „Rozhodně doporučuji manipulaci v rukavicích nebo zvíře opatrně uchopit do utěrky, a večer vypustit ven. Někdy stačí jen otevřít okno, zhasnout a počkat. V tuto dobu se ale jedná většinou o poměrně čerstvá mláďata, která se ještě příliš neorientují. Těm může dělat potíže najít cestu ven,“ vysvětlil odborník z České společnosti pro ochranu netopýrů Tomáš Bartonička.

Pokud ale netopýr ven sám nevylétne, je podle něj nutné přivolat odborníky.