Klidnou atmosféru čtvrtečního odpoledne v lužáneckém parku přerušil výstřel. Krátce po jedné odpoledne se tam zastřelil neznámý muž. Podle dostupných informací se sebevrah nezastřelil mezi lidmi. Jeho tělo našel u křoví muž, který parkem procházel. "Kolemjdoucí si ležícího muže všiml a nejprve si myslel, že je opilý. Pak se k němu přiblížil a uviděl krev a nedaleko těla pohozenou pistoli,“ řekla Deníku.cz brněnská policejní mluvčí Andrea Procházková.

Místo tragédie pak prohledali experti na zbraně a kriminalističtí technici. „Totožnost muže ve věku třicet až pětatřicet let neznáme. Neměl u sebe žádné doklady, nenašli jsme ani dopis na rozloučenou. Případ přesto vyšetřujeme jako sebevraždu,“ doplnila Procházková.

Lužáneckým parkem projdou denně stovky lidí. Jako místo klidu a oddechu si zelenou oázu uprostřed rušného města vybírají i matky s malými dětmi. Odpočívající lidé měli velké štěstí, že kulka, kterou si sebevrah prohnal hlavu, nikoho nezranila.

Očitých svědků našla policie málo. Nikdo si totiž incidentu nevšiml. Rána však byla slyšet. „Bylo něco po dvanácté. Najednou jsem zaslechl takovou nezvyklou ostrou ránu. Nejdřív jsem si myslel, že mi spadla reklamní cedule, kterou opírám o zeď,“ řekl Jiří Dadák. Je majitelem snack baru jen dvě stě metrů od místa neštěstí.

Policisté mají nyní před sebou nejdůležitější úkol. Zjistit, kdo se v parku zastřelil. Teprve potom mohou přijít na to, co muže k sebevraždě vedlo.