Tramvaj vykolejila kvůli kolizi s dodávkou. Linky 3, 5 a 9 místo nehody objížděly v obou směrech přes Cejl. "Řidič při odbočování vlevo zřejmě nedal přednost tramvaji, a ta vykolejila," popsala situaci policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Nyní je už šalina mimo kolejiště. "Tramvaj se dostala až na protisměrní pás. Škodu odhadujeme na přibližně dvě stě tisíc korun, zřejmě však nebudou tak velké, abychom soupravu museli vyřadit," sdělil provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Svědkyní srážky byla baristka Květa Lišková z kavárny na rohu ulic Milady Horákové a Francouzské. "Slyšela jsem velkou ránu. Jednu chvíli jsem se bála, že tramvaj přistane ve výloze kavárny," uvedla na místě.

Ilustrační foto.
Další vážná nehoda na D2: Řidiče vyprošťovali z auta hodinu

Dopravu na místě usměrňovali policisté a strážníci. Před půl jedenáctou pak ulici uvolnili úplně, včetně běžných tras tramvajových linek. Nabouranou tramvaj vrátili zpět na původní koleje a odvezli po vlastní ose do vozovny.

Při nehodě se zranili dva lidé. "Ve vykolejené tramvaji se poranil důchodce, který při srážce upadl na zem. Utrpěl lehké zranění, které jsme ošetřili na místě. Lehčí zranění má také řidič dodávky. Mladého muže jsme převezli na chirurgii do Úrazové nemocnice," informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.